Olen silti tyytyväinen saavutukseen: taaimmaiset ovat Angorinan lammas-koira-lankaa, jota ostin vuosi sitten messuilta. Väri on vaalean harmaan ja vähän tummemman harmaan ja okran raitoja. Lempeät värit ja luulen saajan olevan tyytyväinen niihin. Sitä paitsi olen ylpeä, ekat "sormikkaat" -vaikkakin kärjet auki. Ekat läpälliset lapaset myös.
Malli: omasta päästä, 40 s
Lanka: Angorinan koira-lammas sekoitelankaa, puikot 3.5 ja 3.25 mm
Kulutus : 75 g
Toiset lapaset perinteiset Ailit pienelle naiselle tai teini-ikäiselle.
Lanka: 7V
Kulutus 65 g
Hienoja tumppuja! Ja hyvähän tuo saalis on yhdelle kuulle.
VastaaPoistaAivan ihanan näköiset, varsinkin nuo koirankarvatumput=)!
VastaaPoistaMinustakin on erityisen ihanan väriset nuo Angorinan langasta tehdyt!
VastaaPoistaMieluummin parit hyvät. :) Noi on tosi kivoja, tykkään väreistä.
VastaaPoistaIhanat!
VastaaPoistaKiitos kaikille kehuista!
VastaaPoistaUskon koirankarva-villa-kynsikäs-lapasten olevan tarpeen ja lämpimät ja käytännölliset saajalleen!On milenkiintoista kokeilla uutta- vaikka kaiken työn keskellä on ihan kiva neuloa paljon ajattelamttakin!
Kiitos Isognu!Et arvaakaan kuinka paljon minua "lääkitsi" kommentissasi sanat: joulu tulee keskelle keskeneräisyyttäkin.Tällä hetkellä tunnen olevani niin kovin keskeneräinen vähän asiassa kuin asiassa.- Mielenkiintoista tuo Angorinan langan koostumus ja kauniit käsineet siitä olet tehnyt.Ensimmäiset sormikkaatko?- Levollista joulun odotusta Sinulle.
VastaaPoistaKiitos samoin, hyvää joulua!!
VastaaPoistaSamoin,Hyvää Joulua sinnekkin.
VastaaPoistaOikein hyvää joulua sinulle ja läheisillesi :)
VastaaPoistaRauhallista joulua!
VastaaPoistaOikein hyvää joulua sinnekin!:)
VastaaPoistaRauhallista joulunaikaa sinulle!
VastaaPoista